Jak wygląda wizyta u psychologa/ psycholożki?

Często może się zdarzyć, że przed pierwszą wizytą u psychologa/żki, seksuologa/żki, czy dietetyka/czki będziesz odczuwał/a stres i zadawał/a sobie pytanie: jak wygląda wizyta u psychologa? Może on wynikać z wielu czynników i jest zupełnie naturalną reakcją na nową, nieznaną sytuację. Być może zastanawiasz się, jakie pytania będzie zadawał/a specjalista/ka, czy będziesz w stanie na nie odpowiedzieć i jak to w ogóle wygląda. W Poradni Psychologicznej Synergia możesz liczyć na zrozumienie, taktowne zachowanie i profesjonalizm już na etapie umawiania wizyty, ponieważ przy telefonie dyżuruje psycholożka, która zna cały Zespół i poznając Twoje oczekiwania i preferencje będzie mogła pomóc w doborze osoby, której będziesz mógł/mogła zaufać.

Podczas pierwszej wizyty u psychologa/żki lub psychologa/żki ze specjalnością z seksuologii zostanie przeprowadzony wywiad.
Specjalista/ka będzie pytał/a o powód, dla którego zapisałeś/aś się na konsultację, zada kilka pytań o Twoje doświadczenia czy o to, jak wygląda aktualnie Twoja sytuacja życiowa. Często jest tak, że dokładne pytania czy postępowanie zależy od tego, jak rozwija się spotkanie, nigdy nie ma dwóch takich samych rozmów. Każdy/a psycholog/żka ma swój styl pracy, jednak to Ty jesteś w gabinecie najważniejszy/a. Jeśli o czymś nie chcesz mówić, lub przeciwnie – uważasz, że powinieneś/powinnaś o czymś powiedzieć, a psycholog/żka o to nie zapytał/a zawsze zostanie to wzięte pod uwagę.

Psycholog/żka oddziałuje poprzez odpowiednie pokierowanie rozmową tak, abyście mogli wspólnie dojść do wniosków, do których trudno byłoby dojść samodzielnie. Tworzy przestrzeń do przeanalizowania trudnych doświadczeń i uwolnienia się od ciężaru, jaki na Tobie spoczywa. Pozwala rozwiązać problematyczne sytuacje i służy wsparciem emocjonalnym. Korzysta z wiedzy na temat ludzkiej psychiki i jej funkcjonowania. Wiedza ta jest wypracowywana w toku wieloletnich obserwacji, eksperymentów i badań, dlatego wiemy, że jest rzetelna, a będąc ciągle na bieżąco z najnowszymi odkryciami i teoriami nasi specjaliści/stki mogą w najlepszy możliwy sposób pomóc Ci w dążeniu do dobrych zmian. Specjaliści/stki w Poradni Psychologicznej Synergia nie oceniają, są wspierający/e, podążają za klientem/ką bo tylko Ty możesz sobie pomóc. Dzięki naszej pomocy zrobisz to dobrze i skutecznie. W Poradni Psychologicznej Synergia pracują osoby z najnowocześniejszą wiedzą psychologiczną, którą ciągle pogłębiają, prowadzące spotkania z poszanowaniem Twoich potrzeb i Twojej Osoby. Możesz tu poczuć się bezpiecznie, a żaden specjalista, ani żadna specjalistka nie przekroczą zasad etyki zawodowej ani granic, które wspólnie wyznaczycie. Wszyscy oni kierują się dbałością o Twoje dobro oraz własnymi, wysokimi standardami prowadzenia spotkań. Już podczas rozmowy telefonicznej z recepcją możesz zadać odpowiednie pytania i upewnić się – jak wygląda wizyta u psychologa w naszej Poradni.

Oceń post