fbpx

 

dr Dagmara Maria Boruc

Psycholożka, Pedagożka specjalna, psycholożka dziecięca

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej w Warszawie. Magister psychologii - specjalność - psychologia kliniczna oraz magister pedagogiki specjalnej - specjalność - pedagogika resocjalizacyjna i wspomaganie rodziny.
Aktualnie jest doktorantką na studiach doktoranckich na Akademii Pedagogiki Specjalnej im.M.Grzegorzewskiej w Warszawie.

Od 2017 roku jest Certyfikowaną mediatorką sądową ds. rodzinnych, gospodarczych, cywilnych i karnych w Sądzie Okręgowym dla m.st. Warszawy oraz w Sądzie Okręgowym Warszawa - Praga. Prowadzi mediacje zlecone przez sąd jak również zgłaszane przez podmioty i osoby prywatne, pomiędzy klientami indywidualnymi.

Certyfikowana trenerka Treningu Umiejętności Społecznych oraz Terapeutka-Cień. Od 2017 roku Członkini PTP-Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz psycholożka - członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyła 1 stopień pracy w nurcie TSR.

Posiada doświadczenie w pracy w placówkach resocjalizacyjnych. Poznała również specyfikę funkcjonowania i pracy w ośrodkach zdrowia psychicznego, między innymi: w szpitalach psychiatrycznych, ośrodkach dziennych, fundacjach pomagających osobom zaburzonym psychicznie i ich rodzinom, Dziennym Ośrodku Readaptacyjno - Rehabilitacyjnym dla Młodzieży Uzależnionej, Regionalnych Ośrodkach Psychiatrii Sądowej etc. Współpracowała między innymi z Instytutem Treningu Motywacyjnego w Warszawie oraz z Fundacją Pomocy Rodzinie „SOWA” jako psycholog, szkoleniowiec oraz pedagog.

W ramach działań psychologicznych udziela: konsultacji i porad psychologicznych, prowadzi zajęcia wykorzystujące elementy coachingu, opracowuje treningi rozwoju motywacyjnego oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej, jak również pomaga osobom w kryzysie i wymagającym interwencji kryzysowej. Odpowiada również za działania psychologicznej prewencji oraz działania na rzecz promocji i higieny zdrowia psychicznego.

Jako psycholog posiada wieloletnie doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu psychologii klinicznej, psychologii społecznej, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, kryminologii i pedagogiki resocjalizacyjnej.

Zainteresowania naukowe obejmują psychologię sądową - w szczególności profilowanie sprawców morderstw oraz seryjnych sprawców zabójstw na tle seksualnym jak również psychologię kliniczną - głównie: zaburzenia osobowości- antyspołeczność, psychopatia, narcyzm oraz osobowość borderline i zaburzenia psychiczne ze spektrum schizofrenii i stanów psychotycznych.

Pracuje w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach TSR (ang. solution focused brief therapy - SFBT), którego celem jest towarzyszenie klientom w budowaniu rozwiązań, a także wydobywanie i wzmacnianie zasobów klienta - jego mocnych stron jak również poznawczo-behawioralnym (CBT-Cognitive behavioral Therapy), która jest zorientowana jest na cel i koncentruje się na problemie.dmb.synergia@gmail.com

Kasprowicza 68/63

01-949 Warszawa

+48 505 936 530Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial