Psycholog dziecięcy w poradni Synergia

W poradni Synergia przyjmuje pani psycholog dziecięca Angelika Kiełczewska, która doświadczenie  zdobywa na wielu szkoleniach i kursach oraz w pracy z dziećmi w przedszkolu. Prowadzi zajęcia grupowe wspierające rozwój społeczny, ale też indywidualne (rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracja, motoryka mała etc.). Prowadzi też zajęcia bajkoterapii oraz poradnictwo psychologiczne dla rodziców i opiekunów.

Często w terapii dzieci warto spojrzeć na rodzinę jako system – dziecko jako  członek takiego systemu oddziaływuje na niego, jak i doznaje wpływu każdego z jego członków. Dlatego tak ważne jest przyjrzenie się relacjom i porozmawianie z rodzicami, opiekunami, jak i rodzeństwem małego pacjenta. Na pierwszej wizycie z dzieckiem zawsze konieczna jest obecność opiekuna prawnego, a dalsze postępowanie zależne jest od wielu czynników i jest ustalane wspólnie z psychologiem.

Bajkoterapia to metoda, którą wykorzystuje się do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bajkoterapia jest wykorzystywana w pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia ze strony osób trzecich. Realizuje się ją poprzez czytanie dzieciom, bądź ich samodzielną lekturę właściwej dla danego problemu opowieści terapeutycznej. Wśród bajek terapeutycznych można wyszczególnić takie grupy jak bajki psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne oraz relaksacyjne. Każda z nich dedykowana jest dzieciom z innymi problemami.

Udostępnij nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *