Jak wybrać psychologa / psycholożkę?

jak wybrać psychologa psycholog psycholożka warszawa bielany

Jak wybrać psychologa / psycholożkę – odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Niektóre osoby czują, że lepiej zrozumie je kobieta, niektórzy wolą spotykać się z mężczyzną. Czasem warto, żeby specjalista lub specjalistka miał/miała podobne doświadczenia życiowe, co klient/klientka. Innym razem lepiej, żeby były one zupełnie różne – żeby osoby uczestniczące w procesie mogły spojrzeć na problem z innej perspektywy. Warto przed wyborem zastanowić się, czy będziesz swobodniej czuł/czuła się przy kobiecie, czy mężczyźnie. Pamiętaj, że im więcej szczerości będzie między Wami, tym lepiej. Dobrze jest zapoznać się też z opisami specjalistów i specjalistek z naszej poradni, które są zamieszczone na stronie internetowej, ich kompetencjami i obszarem zainteresowań zawodowych.

Jakiś czas temu podjęliśmy/podjęłyśmy również wyzwanie przedstawienia naszych specjalistów i specjalistek od strony prywatnej. Na naszym Facebook’u opublikowano serię postów opisujących psychologów, seksuologów i psycholożki oraz seksuolożki od strony ich życia codziennego – czym się interesują, co robią w wolnym czasie i dokąd podróżują. Osoby pracujące w SYNERGII są również zaangażowane w działania aktywistyczne na rzecz praw mniejszości i zwierząt, dla wielu osób takie podobieństwo światopoglądowe może również być czynnikiem zachęcającym do odbycia wizyty.

Czasem, pomimo dogłębnej analizy profili psychologów i psycholożek, po pierwszym spotkaniu okazuje się, że nasz sposób na to, jak wybrać psychologa – okazał się zawodny. I to też jest w porządku, warto głośno mówić o swoich wątpliwościach. Najczęściej jednak okazuje się, że profesjonalista/profesjonalistka, korzystając ze swoich zasobów i wiedzy potrafi wczuć się w sytuację klienta/klientki oraz służyć wsparciem i pomocą. W naszej poradni mamy grono specjalistów i specjalistek różniących się od siebie doświadczeniem, kompetencjami i zainteresowaniami. Jeśli nie jesteś do końca pewny/pewna, kto z nich sprosta Twoim oczekiwaniom, warto porozmawiać z dyżurującą przy telefonie psycholożką, która znając dobrze cały Zespół pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Udostępnij nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *