Jak wybrać psychologa / psycholożkę?

jak wybrać psychologa psycholog psycholożka warszawa bielany

Jak wybrać psychologa / psycholożkę – odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Niektóre osoby czują, że lepiej zrozumie je kobieta, niektórzy wolą spotykać się z mężczyzną. Czasem warto, żeby specjalista lub specjalistka miał/miała podobne doświadczenia życiowe, co klient/klientka. Innym razem lepiej, żeby były one zupełnie różne – żeby osoby uczestniczące w procesie mogły spojrzeć na problem z innej perspektywy. Warto przed wyborem zastanowić się, czy będziesz swobodniej czuł/czuła się przy kobiecie, czy mężczyźnie. Pamiętaj, że im więcej szczerości będzie między Wami, tym lepiej. Dobrze jest zapoznać się też z opisami specjalistów i specjalistek z naszej poradni, które są zamieszczone na stronie internetowej, ich kompetencjami i obszarem zainteresowań zawodowych.

Jakiś czas temu podjęliśmy/podjęłyśmy również wyzwanie przedstawienia naszych specjalistów i specjalistek od strony prywatnej. Na naszym Facebook’u opublikowano serię postów opisujących psychologów, seksuologów i psycholożki oraz seksuolożki od strony ich życia codziennego – czym się interesują, co robią w wolnym czasie i dokąd podróżują. Osoby pracujące w SYNERGII są również zaangażowane w działania aktywistyczne na rzecz praw mniejszości i zwierząt, dla wielu osób takie podobieństwo światopoglądowe może również być czynnikiem zachęcającym do odbycia wizyty.

Czasem, pomimo dogłębnej analizy profili psychologów i psycholożek, po pierwszym spotkaniu okazuje się, że nasz sposób na to, jak wybrać psychologa – okazał się zawodny. I to też jest w porządku, warto głośno mówić o swoich wątpliwościach. Najczęściej jednak okazuje się, że profesjonalista/profesjonalistka, korzystając ze swoich zasobów i wiedzy potrafi wczuć się w sytuację klienta/klientki oraz służyć wsparciem i pomocą. W naszej poradni mamy grono specjalistów i specjalistek różniących się od siebie doświadczeniem, kompetencjami i zainteresowaniami. Jeśli nie jesteś do końca pewny/pewna, kto z nich sprosta Twoim oczekiwaniom, warto porozmawiać z dyżurującą przy telefonie psycholożką, która znając dobrze cały Zespół pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.