Jak wygląda wizyta u psychologa/ psycholożki?

jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa

Często może się zdarzyć, że przed pierwszą wizytą u psychologa będziesz odczuwał/a stres i zadawał/a sobie pytanie: jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? Może to wynikać z wielu czynników. Jest to zupełnie naturalna reakcja na nową, nieznaną sytuację.

Być może zastanawiasz się, jakie pytania będzie zadawał/a specjalista/ka, czy będziesz w stanie na nie odpowiedzieć i jak to w ogóle wygląda. W tym artykule postaramy się rozwiać twoje wątpliwości!

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Podczas pierwszej wizyty u psychologa zostanie przeprowadzony wywiad. Psycholog będzie pytał cię o powód, dla którego zapisałeś/aś się na konsultację. Zada kilka pytań o twoje doświadczenia czy o to, jak wygląda aktualnie twoja sytuacja życiowa.

Często jest tak, że dokładne pytania czy postępowanie zależy od tego, jak rozwija się spotkanie. Nigdy nie ma dwóch takich samych rozmów. Każdy psycholog ma swój styl pracy, jednak to ty jesteś w gabinecie najważniejszy/a. Jeśli o czymś nie chcesz mówić, lub przeciwnie – uważasz, że powinieneś/naś o czymś powiedzieć, a psycholog o to nie zapytał, zawsze będzie czas, by to uwzględnić.

Psycholog oddziałuje poprzez odpowiednie pokierowanie rozmową tak, abyście mogli wspólnie dojść do wniosków, do których trudno byłoby dojść samodzielnie. Tworzy przestrzeń do przeanalizowania trudnych doświadczeń i uwolnienia się od ciężaru, jaki na tobie spoczywa. Pozwala rozwiązać problematyczne sytuacje i służy wsparciem emocjonalnym.

Jak wygląda wizyta u psychologa w Poradni Synergia?

Specjaliści z Poradni Synergia korzystają z wiedzy na temat ludzkiej psychiki i jej funkcjonowania. Wiedza ta jest wypracowywana w toku wieloletnich obserwacji, eksperymentów i badań, dlatego wiemy, że jest rzetelna. Będąc ciągle na bieżąco z najnowszymi odkryciami i teoriami, nasi specjaliści mogą w najlepszy możliwy sposób pomóc ci w dążeniu do dobrych zmian.

Psycholodzy w Poradni Psychologicznej Synergia nie oceniają, są wspierający i podążają za pacjentem/ką. Pracują tu osoby z najnowocześniejszą wiedzą psychologiczną, którą ciągle pogłębiają, prowadząc spotkania z poszanowaniem twoich potrzeb.

Możesz tu poczuć się bezpiecznie, a żaden specjalista nie przekroczą zasad etyki zawodowej ani granic, które wspólnie wyznaczycie. Wszyscy oni kierują się dbałością o twoje dobro oraz własnymi, wysokimi standardami prowadzenia spotkań.

Już podczas rozmowy telefonicznej z recepcją możesz upewnić się, jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa w naszej Poradni. Przy telefonie dyżuruje psycholożka, która zna cały Zespół. Poznając twoje oczekiwania i preferencje, będzie mogła pomóc w doborze osoby, której będziesz mógł/mogła zaufać. Nie obawiaj się więc, że nie wiesz, jak wybrać psychologa!

Skontaktuj się z nami, poproś o pomoc w wybraniu specjalisty i umów się w dogodnym terminie!